Serwer Microsoft Windows

Magiczne brzmienie Active Directory firmy Microsoft inaczej kontroler domeny - to podstawa dzisiejszej serwerowni i narzędzie dla pracowników Twojego biura. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest scentralizowane zarządzanie komputerami, urządzeniami i uprawnieniami użytkowników w firmie. Za pomocą kontrolera domeny w jednym miejscu, często zdalnie można zarządzać uprawnieniami. Zmiana, nadanie nowych, odebranie uprawnień odbywa się za pomocą sieci często nie podchodząc do stanowiska pracownika. Co więcej, pracownik nie jest związany z jednym komputerem w firmie. Siada przy nowym stanowisku, loguje się i otrzymuje własny pulpit ze wszystkimi dokumentami, które do tej poryw stworzył, otwiera własną skrzynkę z mailami.


Zróżnicowanie w firmie, różne działy, pracownicy z różnymi uprawnieniami, to codzienność w biurze. Osoby w jednych działach nie powinni mieć wglądu w dokumenty osób z innych działów. Serwer domeny pozwala to wszystko zorganizować, pilnuje uprawnień dla każdego pracownika osobno i całych grup użytkowników.


Tym wszystkim zajmuje się jeden serwer, za pomocą którego jesteśmy w stanie zarządzać tymi uprawnieniami. To wszystko można zrobić zdalnie z jednego miejsca. Doświadczenie, które posiadamy podpowiada, że takie personalizowanie użytkowników i komputerów nawet dla kilku osób jest opłacalne. W łatwy sposób kontrolujemy zasoby w firmie, a co ważne backup firmowych dokumentów i danych można zorganizować w dużo łatwiejszy sposób mając świadomość, że nic nie zostało pominięte.


Aby to wszystko zainstalować i móc wykorzystać w pełni funkcjonalność Microsoft Active Directory, będziemy musieli zainstalować i skonfigurować dodatkowe funkcjonalności takie jak: DNS, DHCP, serwer wydruku i wiele innych. To wszystko jednak znajduje się w zakupionej licencji.